2020.01.08 Spotkanie z pisarką p. Jadwigą Marzec

8 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką p. Jadwigą Marzec. Najpierw autorka rozmawiała z najmłodszymi uczniami z klas I-III, by godzinę później spotkać się ze starszymi z kl.IV-VI.

Jadwiga Marzec pisze wiersze, fraszki, bajki, opowiadania, książki  dla dzieci. Jest autorką „Niezwykłego tygodnia Frani”, czy „Puzzelkowego serca”.  Właśnie w tej ostatniej znalazły się ilustracje naszej koleżanki Joanny Piwowar z kl. Vb. Dlatego Asia została zaproszona na środek, by opowiedziała o współpracy z p. Jadwigą. 

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swoich prac, odpowiadała na trudne pytania, nawet te dotyczące wieku. Wyjaśniła, skąd czerpie inspiracje do tworzenia, ile czasu potrzeba, by napisać książkę, co lubi robić w wolnym czasie.

Pani Jadwiga zachęcała też uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim. Autorka przygotowuje bowiem drugą część „Niezwykłego tygodnia Frani”, tym razem o szkolnych przygodach dziewczynki. Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI mogą ciekawie przedstawić historie szkolne, zabawne, śmieszne, ale również smutne, przykre (jak to często bywa w życiu uczniowskim) lub pokazujące różne relacje miedzy uczniami.  Opowiadania te mogą stać się inspiracją do wykorzystania w książce „Nowe przygody Frani”.

Uczniowie i nauczyciele mieli też możliwość zakupienia książek p. Marzec z dedykacją dla czytelników.

Na zakończenie Dyrektor p. Paweł Łabuda podziękował p. Jadwidze Marzec za przybycie na spotkanie.

Organizatorzy:

Barbara Ruchała i Joanna Kędroń

Galeria zdjęć

20200108_131335 (Copy).jpg
20200108_131432 (Copy).jpg
DSC03478 (Copy).JPG
dsc03481 (copy)-1.JPG
DSC03490 (Copy).JPG
DSC03494 (Copy).JPG
DSC03503 (Copy).JPG
DSC03505 (Copy).JPG