2021.03.05-07 Etap centralny Olimpiady Historycznej z sukcesem.

Od 5 do 7 marca 2021r. Odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla uczniów szkoły podstawowej.  W piątek i w sobotę uczniowie przed trzyosobowymi komisjami złożonymi z wykładowców polskich uniwersytetów, odpowiadali on-line z pytań dotyczących historii. Również w sobotę, uczniowie pisali test (on-line) dotyczący tematu przewodniego: Epidemie w dziejach ludzkości. Natomiast w niedzielę w formie on-line odbyła się gala, podczas której ogłoszono wyniki. Miło poinformować, że uczeń klasy 8 a Kacper Bielak i uczeń klasy 6 a Jakub Mosurek uzyskali tytuł finalisty etapu centralnego olimpiady. Dzięki temu Kacper i Kuba  oprócz nagród rzeczowych, będą mieli pierwszeństwo w dostaniu się do szkoły średniej. Uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Do konkursu przygotował Stanisław Mosurek