2021.06.07 Dumni z naszego patrona

Dziś oddajemy hołd naszemu patronowi szkoły bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, niezłomnemu bohaterowi walczącemu o godność człowieka. Przypominając przesłanie bł. ks. Popiełuszki „ Zło dobrem zwyciężaj” wskazał naszym uczniom drogę wartości, którą warto naśladować. Pochodząc z niewielkiej wsi dał wyraz wiary w to, iż skromny człowiek ufający Bogu, kochający Ojczyznę może stać się przykładem dla wielu pokoleń.

Wpatrując się w postać naszego patrona, uczniowie klas II zapoznali się z jego życiem, podziwiali eksponaty znajdujące się na holu szkoły i wspólnie zaśpiewali hymn szkoły. Prelekcja była wstępem do namalowania portretu tej ważnej postaci w życiu Polaków.

 

Wychowawcy klas II

Galeria zdjęć

LTDF9281.JPG
NJXP5312.JPG
NPYS0464.JPG
RTUS9932.JPG
WMJS0561.JPG
WMJT5455.JPG
XZBR0815.JPG
YLDU6520.JPG