2021.10.22 Szkoła w Świniarsku promuje bezpieczeństwo.

W dniu 22 października 2021 r. z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Surowiak w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku odbyły się spotkania, prelekcje dla uczniów klas 4-8 z policjantami Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii st. asp Barbara Przychodzką –Serafin i mł. asp. Radosławem Koziałem. Pan dyrektora szkoły Paweł Łabuda powitał zaproszonych gości i podziękował za podejmowane działania względem uczniów i rodziców ze strony policji. Wyraził słowa uznania za trudną, ale jakże potrzebną pracę dla poprawy bezpieczeństwa tego wirtualnego. Zaznaczył, iż celem tych spotkań jest zapobieganie zagrożeniom w sieci, cyberprzemocy i uświadomienie uczniom odpowiedzialności karnej nieletnich. Policjanci odnieśli się do sytuacji jakie często mają miejsce w wielu szkołach, jak również w sytuacjach i miejscach po za szkołą (wyśmiewanie ,przezywanie, wulgaryzmy ,niszczenie mienia ,hejt, nagrywanie ,robienie zdjęć bez zgody , spotkania po lekcjach tzw. ustawki , niebezpieczna jazda na hulajnogach).Uświadomili i przedstawili konsekwencje prawne  takich działań  wobec dziecka i rodziców .Zachęcali do unikania zagrożeń i ryzykownych  zachowań.

Galeria zdjęć

DSC01733.jpg
DSC01735.jpg
DSC01740.jpg
DSC01741.jpg
DSC01743.jpg
DSC01744.jpg
DSC01746.jpg