2021.05.01 Jubileusz Parafii

W lokalnym środowisku bardzo ważną rolę odgrywają instytucje, które nie tylko wpisują się w to środowiska, ale je współtworzą i mają wielki wpływ na dziedzictwo kulturowe, patriotyczne, wychowawcze i religijne danej miejscowości. Taką rolę odgrywa Parafia p.w. NMP Królowej Polski w Świniarsku. Dokładnie 50 lat temu, 30 kwietnia 1971 roku ówczesny biskup tarnowski Jerzy Ablewicz erygował w Świniarsku nową parafię. Przez te wszystkie lata pokolenia naszej miejscowości budują klimat społeczny i duchowy tworząc wspólnotę parafialną, współpracującą również ze społecznością szkolną, która w dosłownym tego słowa znaczeniu stanowi najbliższe sąsiedztwo. Przeżywając Złoty Jubileusz powstania parafii pragnę gorąco zaprosić do jego świętowania. W niedzielę 2 maja, o godz. 11.00 uroczystej Mszy św. Jubileuszowej będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż - ordynariusz diecezji tarnowskiej. Zainauguruje on Rok Jubileuszowy w naszej parafii, który potrwa do 3 maja 2022 roku. Ze względu na ograniczenia nie wszyscy będą mogli bezpośrednio uczestniczyć we Mszy św. Jubileuszowej, ale gorąco zapraszam całą społeczność szkolną - dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a przede wszystkim uczniów do duchowej łączności i modlitwy.

 

Ks. Zbigniew Kożuch - proboszcz