Konkursy

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych
w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku

Jednym z wielu działań podejmowanych przez nauczycieli szkoły w Świniarsku jest przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych i sportowych. Należy podkreślić, iż w bieżącym roku liczba uczniów, którzy uzyskali tytuł finalisty bądź laureata, czy też inne tytuły sportowe w Szkole Podstawowej w Świniarsku była bardzo duża.

W dniach od 6 do 8 marca 2020 r. w Poznaniu odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół podstawowych. Uczestniczyło w niej 48 uczniów z całej Polski. Zawody były dwustopniowe: w pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, natomiast część druga, to egzamin ustny, przeprowadzany przez trzyosobową komisję (w jej skład wchodzili wykładowcy akademiccy z najwyższymi tytułami naukowymi). W tym gronie przedstawiciele naszej szkoły spisali się znakomicie. Obydwoje zostali laureatami. Uczennica klasy VIIIa Aleksandra Mosurek zajęła trzecie miejsce, a Kacper Potoczek dziewiąte w Polsce. Uczniów przygotował pan mgr Stanisław Mosurek. W konkursie biblijnym ,,Z Dobrą Nowiną przez życie’’ dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego do etapu wojewódzkiego, który odbył się 24 marca 2020 r. w Krakowie zakwalifikowały się Aleksandra Mosurek i Zuzanna Wolak, a opiekunem był ks. mgr Piotr Siemek, natomiast do etapu wojewódzkiego konkursu tematycznego „Od algorytmu do programu” zakwalifikował się Szymon Bulzak, którego przygotowywał pan mgr Michał Mrzygłód.  Wśród uczniów, którzy wzięli udział w konkursach rejonowych oraz na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922’’, Małopolski Konkurs Przedmiotowy z Historii, a także Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół podstawowych znaleźli się Aleksandra Mosurek – laureat, I miejsce w województwie małopolskim, Kacper Potoczek - laureat, I miejsce w województwie małopolskim, Kacper Bielak oraz Hubert Witowski. W Małopolskim Konkursie Humanistycznym udział wzięła Zuzanna Wolak pod opieką pani mgr Jolanty Łojek. W konkursie rejonowym, a następnie na etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Geograficznego udział swój zaprezentował Kacper Potoczek, którego przygotowywała pani mgr Lidia Zbieg, a na szczeblu rejonowym Konkursu Matematycznego Kacper Potoczek został przygotowany przez panią mgr Katarzynę Kuciel. 

W zawodach sportowych nasi uczniowie uzyskiwali mistrzostwo powiatu kwalifikując się i biorąc udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych zdobyły uczennice Zuzanna Żelazko, Aleksandra Mosurek, Maria Szczygieł, Aleksandra Mrzygłód, Natalia Klatka, Magdalena Król, Klaudia Lis, Lena Raróg, Monika Zaryczny, Magdalena Janur. Uczennice przygotowała pani mgr Barbara Witecka. Natomiast w Pływackich Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego I miejsce zajęła Anastazja Mężyk, a następnie 13 miejsce na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, Wiktoria Mordarska I miejsce w swojej kategorii wiekowej, Jakub Czarnecki II miejsce w Pływackich Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego, a Piotr Król III miejsce w tych zawodach. Bardzo dużym sukcesem dziewcząt klasy VI sportowej w składzie: Anastazja Mężyk, Wiktoria Mordarska, Natalia Gaik, Oliwia Wyskiel, Kamila Padula i Ewelina Kotas było V miejsce na 13 sztafet z terenu województwa małopolskiego. W/w zawodników przygotowywał pan mgr Paweł Łabuda.