2022.01.13 Dzień Koloru Niebieskiego

Za nami kolejny Dzień Koloru, podczas którego uczniowie ubrani od stóp do głów w ustalony wcześniej kolor, nie są odpytywani podczas lekcji. Chcąc odczarować (rzekomo) pechową liczbę 13, wszyscy przywdziali w czwartek trzynastego barwy błękitów, kobaltów i granatów.

Kolor niebieski najczęściej kojarzony jest z niebem i z wodą w niemal wszystkich jej formach, zwłaszcza spokojnymi morzami czy oceanami. To właśnie stąd nasuwa się główne znaczenie tego koloru – spokój i stabilność.

Kolor jasnoniebieski ma bardziej czystą i niewinną symbolikę (błękit nieba, spokojna woda), podczas gdy ciemnoniebieski odnosi się bardziej do dojrzałości i twardości (burze, fale, zachód słońca).

Ludzie wybierający kolor niebieski są usposobieni w takie cechy jak spostrzegawczość, analityczność, twórczość oraz dużą wyobraźnię. Ponadto pobudza ich sztuka, muzyka i literatura. Lubią czytać, a także tworzyć. Przy rozwiązaniu różnych problemów odznaczają się niezwykłą przenikliwością i praktycznością.

Galeria zdjęć

IMG_5138 (Copy).JPG
IMG_5139 (Copy).JPG
IMG_5144 (Copy).JPG
IMG_5150 (Copy).JPG
IMG_5154 (2) (Copy).JPG
IMG_5157 (2) (Copy).JPG
IMG_5159 (Copy).JPG
IMG_5160 (Copy).JPG
IMG_5166 (Copy).JPG
IMG_5172 (2) (Copy).JPG
IMG_5174 (2) (Copy).JPG
IMG_5183 (Copy).JPG