2026.06.25 Pożegnanie klas ósmych oraz podsumowanie roku szkolnego 2025/2026

 

W dniu 25 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Był to wyjątkowy moment pełen wzruszeń, podsumowań oraz wspomnień związanych z ośmioma latami nauki.

Na scenie pojawili się uczniowie klas siódmych, którzy w serdecznych słowach pożegnali koleżanki i kolegów z klas ósmych oraz wręczyli im symboliczne upominki. Następnie wystąpili ósmoklasiści, którzy poprzez przygotowany program artystyczny zabrali wszystkich w sentymentalną podróż przez osiem lat spędzonych w murach naszej szkoły. Podczas akademii uczniowie klas VIII podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wsparcie, życzliwość i pomoc w osiąganiu sukcesów. Nie zabrakło ciepłych słów, gratulacji oraz życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej.

Przedostatni dzień roku szkolnego 2025/2026, zgodnie z wieloletnią tradycją, poświęcony był również podsumowaniu całorocznej pracy uczniów oraz uhonorowaniu tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz aktywnie angażowali się w działalność organizacji szkolnych.

Nagrody i wyróżnienia wręczył Dyrektor Szkoły, pan Paweł Łabuda, wraz z wychowawcami oraz opiekunami poszczególnych organizacji. Uhonorowani zostali uczniowie szczególnie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Caritas oraz innych inicjatyw podejmowanych na rzecz społeczności szkolnej.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wręczenie tytułu „Ucznia Roku”, który od wielu lat stanowi szczególne wyróżnienie dla ucznia osiągającego wybitne wyniki w nauce oraz wykazującego się wzorową postawą. W roku szkolnym 2025/2026 tytuł ten otrzymała Paulina Chrustek.

W dalszej części uroczystości ogłoszono wyniki XVII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Szkoły. Tytuły Sportowca Roku 2025/2026 otrzymali:

  • Julia Pustułka (kl. 5a) – w kategorii dziewcząt klas 4–6,
  • Artur Pasoń (kl. 4a) – w kategorii chłopców klas 4–6,
  • Maja Kucharska (kl. 8b) – w kategorii dziewcząt klas 7–8,
  • Antoni Kotas (kl. 7a) – w kategorii chłopców klas 7–8.

Na zakończenie uroczystości pan Michał Mrzygłód przeprowadził prelekcję pt. „Bezpieczne wakacje 2026”, przypominając uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych sukcesów, a absolwentom życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji. Niech zdobyta wiedza, doświadczenia i przyjaźnie staną się solidnym fundamentem przyszłych sukcesów.

Nad przygotowaniem i przebiegiem tego wyjątkowego wydarzenia czuwali wychowawcy klas siódmych i ósmych: pani mgr Beata Górowska, pani mgr Jolanta Łojek, pani mgr Ilona Dudczak, pani mgr Katarzyna Kuciel oraz pan mgr Michał Mrzygłód.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która w dużej mierze ufundowała nagrody dla uczniów.

 

Galeria zdjęć

P1108247.JPG
P1108248.JPG
P1108256.JPG
P1108258.JPG
P1108259.JPG
P1108264.JPG
P1108268.JPG
P1108274.JPG
P1108295.JPG
P1108297.JPG
P1108298.JPG
P1108300.JPG
P1108303.JPG
P1108311.JPG
P1108317.JPG
P1108326.JPG
P1108334.JPG
P1108348.JPG
P1108354.JPG
P1108355.JPG
P1108374.JPG
P1108378.JPG
P1108380.JPG
P1108383.JPG
P1108393.JPG
P1108400.JPG
P1108404.JPG
P1108405.JPG
P1108412.JPG
P1108417.JPG
P1108420.JPG
P1108427.JPG
P1108431.JPG
P1108435.JPG
P1108437.JPG
P1108444.JPG
P1108449.JPG
P1108453.JPG
P1108456.JPG
P1108458.JPG
P1108460.JPG
P1108462.JPG
P1108466.JPG
P1108471.JPG
P1108473.JPG
P1108475.JPG
P1108483.JPG
P1108487.JPG
P1108489.JPG
P1108495.JPG
P1108499.JPG
P1108500.JPG
P1108503.JPG
P1108505.JPG