Archipelag Skarbów

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej "Ostoja" we współpracy z Dyrekcją Szkoły i władzami Gminy Chełmiec, będzie realizować w bieżącym roku szkolnym program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” opracowany przez dr psychologii Szymona Grzelaka.

Dzięki temu Państwa dziecko będzie miało możliwość uczestnictwa w nowoczesnym i atrakcyjnym programie profilaktycznym, którego celem jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym i problemowym młodzieży, takim jak przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z alkoholu i narkotyków. Ważnym celem programu jest zachęcanie młodzieży do wstrzemięźliwości seksualnej. Zadaniem realizatorów programu jest motywowanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz umocnienie autorytetu rodziców i wychowawców.

Spotkania dla uczniów klas VIII odbędą się w dniach 29-30 maja 2019r. SP  w Świniarsku w godz. 9.00-12.00.

Jednym z ważnych elementów programu jest spotkanie dla rodziców, na którym mamy nadzieję się z Państwem spotkać. W/w spotkanie odbędzie się w dniu 30 maja br. (czwartek), o godz. 16.00 w SP w Świniarsku.

Program „Archipelag Skarbów” od kilku lat znajduje się w banku programów rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (podległy pod MEN), a wyniki badań naukowych potwierdzają jego skuteczność. Program cieszy się powszechnie dobrą opinią wśród rodziców młodzieży, która w nim uczestniczyła. Jesteśmy przekonani, że także dla Państwa będzie on wsparciem we wskazywaniu dobrej drogi życia Waszemu dziecku.

W razie pytań lub wątpliwości podajemy Państwu kontakt do przedstawiciela ekipy, która będzie realizować program w szkole Państwa dziecka (Halina Czerwińska, tel. 507 700 471) oraz Ogólnopolskiego Centrum Programu Archipelag Skarbów (Agata Balcerzak, tel. 512 906 150). Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej: www.archipelagskarbow.eu .

                                                          

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Dyrekcji Szkoły