Egz. ósmoklasisty

 

 

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej w Świniarsku.

 

W związku z sytuacją jaka ma miejsce, zwracam się z prośbą o wzięcie udziału w próbnym egzaminie ósmoklasisty. Pamiętajmy, że podejście do tego egzaminu jest obowiązkiem ucznia klasy 8. Potraktuj to drogi uczniu jak test, sprawdzenie nie tylko swojej wiedzy, wiadomości i umiejętności jakie posiadasz, ale również odpowiedzialnego podejścia do siebie, do tego czy jesteś wstanie bez pomocy innych, bez pomocy Internetu napisać ten egzamin. Wynik egzaminu, jaki otrzymasz powinien być odzwierciedleniem Twojej wiedzy, a nie umiejętności korzystania z pomocy innych, Internetu i książek. Pamiętaj pisząc ten próbny egzamin piszesz go przede wszystkim dla siebie. Życzę powodzenia i satysfakcji, że napisałeś go sam.

Informacje:

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do PRZEPROWADZENIA PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę OD 30 MARCA DO 1 KWIETNIA BR.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

            * 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 - język polski;

            * 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 - matematyka;

            * 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 - języki obce nowożytne.

Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas VIII i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże dyrektorom w późniejszym terminie.

Mam nadzieję, że w próbnym egzaminie ósmoklasisty weźmie udział 100% uczniów naszej szkoły.

Links:

https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_26_Probny_egzamin_osmoklasisty_informacja_MEN_i_CKE.DOCX

 

 

 


Informacja dla Rodziców i uczniów kl. VIII

Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty dostępne są na stronie:

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103115717492