Rekrutacja; warto z nami bawić się i uczyć.

Zapraszam do obejrzenia fragmentu naszej działalności i naszej szkoły: 

 

Szanowni Państwo,

           Rekrutacja to czas, w którym zarówno szkoła -nauczyciele, jak i rodzice podejmują rozmowy na temat jakości i efektywności nauki. Mając na uwadze naszą szkołę pragnę Państwu przedstawić kilka płaszczyzn,  które powinny mieć duży wpływ na wybór szkoły pod względem nauki, wychowania i bezpieczeństwa Państwa dziecka. Gdy czytacie Państwo te słowa macie już możliwość wejść do historii szkoły, przeglądnąć fotowydarzenia i zapoznać się poprzez zdjęcia, zapisy z funkcjonowania naszej szkoły.

               Dydaktyka i jej wyniki w naszej szkole są na bardzo wysokim poziomie. Zaangażowanie nauczycieli w pracę z uczniami w atmosferze wzajemnego zrozumienia, w ich edukowanie pozwala zarówno tym posiadającym trudności w nauce, ale i tym uzdolnionym osiągać sukcesy na miarę ich możliwości. Jesteśmy szkołą, w której nasi uczniowie uzyskują tytuły laureata i finalisty (największa liczba uczniów z terenu Gminy Chełmiec). Corocznie w konkursach przedmiotowych i tematycznych, ale i artystycznych i sportowych nasi wychowankowie kwalifikują się na szczeble konkursów wojewódzkich, ogólnopolskich. Mając na uwadze zainteresowania uczniów organizujemy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (zaj. artystyczne, schola szkolna, zaj. przedmiotowe, zaj. sportowe – pływanie, gry zespołowe), wycieczki kilkudniowe, zielone szkoły, obozy sportowe, szkółki narciarskie, rajdy, festyny i wiele innych. Pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz pełny zakres sieci monitoringu pozwala zapewnić bezpieczeństwo przebywania na terenie szkoły, a nauka w niej trwa praktycznie na jedną zmianę (ostatnie lekcje kończą się o 15). Nasza szkoła oferuje opiekę świetlicy w godzinach od 6 rano do 16.15, posiada stołówkę, bardzo dobrze rozlokowane szatnie, które pozwalają uczniom na pozostawianie rzeczy w swoich szafkach. Dla rodziców jest duży parking pozwalający bezpiecznie i spokojnie odprowadzić dzieci na zajęcia. Mamy bardzo dobrze wyposażoną bazę lokalową. Duże przestronne sale lekcyjne, największa hala sportowa, na której odbywa się bardzo wiele zawodów sportowych, ale także wydarzeń kulturalnych. Sale są bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt TIK (każda sala posiada tablice interaktywne, TV interaktywne, projektory). Jesteśmy organizatorami bardzo wielu konkursów gminnych, powiatowych, wydarzeń kulturalnych, m.in. Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III SP, Gminny Konkurs Matematyczny, Gminny Konkurs Języka Polskiego, Gminne Dyktando „O złote pióro Wójta Gminy Chełmiec”, Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec, Mistrzostwa Pływackie Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Konkurs Wokalno-Instrumentalny GRAMmy na TAK! Jako jedyna szkoła w województwie organizujemy koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Zespół DeMono, Bracia Cugowscy, Ania Wyszkoni, Zespół Feel, Łukasz Zagrobelny, Tomasz Ziółko. Podejmowane działania są także ukierunkowane na tradycję, krzewienie i podtrzymywanie wartości związanych z naszymi babciami, dziadkami, a także rodziną z naszą tożsamością. Organizujemy na hali sportowej akademie i uroczystości gromadzące ponad 400 osób (Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny, Jarmark ks. Jerzego – naszym patronem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko, festyny, bale charytatywne).

            Szanowni Państwo zapraszamy do współpracy i wspólnego podjęcia odpowiedzialności za dydaktykę, wychowanie i bezpieczeństwo Państwa dziecka, a naszego ucznia. Jesteśmy szkołą, w której motto „Zło dobrem zwyciężaj” pozwala podejmować działania na rzecz i dla dobra przede wszystkim dzieci, rodziców i społeczności lokalnej.

 

                                                                                                        Z poważaniem

                                                                                                       mgr Paweł Łabuda

                                                                                                                                                                                                             Dyrektor Szkoły Podstawowej

                im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

       w Świniarsku

  •