2014.09.23 „No promil - No problem”

„No promil - No problem”. Marsz uczniów Zespołu Szkół w Świniarsku  na rzecz trzeźwości.

We wtorek 23 września uczniowie Zespołu Szkół w Świniarsku , nauczyciele, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele Policji a także Straży Gminnej uczestniczyli w marszu trzeźwości, który został zorganizowany w ramach kampanii „No promil, no problem”, promującej trzeźwość wśród kierowców oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Głównym celem przedsięwzięcia, wspieranego przez Gminę Chełmiec jest uczenie dzieci i młodzieży odpowiedniego reagowania na problem. Podczas barwnego marszu, który otworzył dyrektor szkoły p. Paweł Łabuda, uczniowie wręczali kierującym pojazdami ulotki promujące jazdę "na trzeźwo” oraz balony. Uczestnicy manifestacji ubrani w koszulki z logo kampanii lub kamizelki odblaskowe nieśli własnoręcznie wykonane transparenty i białe balony.
Promowanie trzeźwości na polskich drogach to ważne zadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, który , jak wiemy, przynosi zbyt dużo wypadków i tragedii ludzkich.
Dziękujemy nauczycielom: p. Joannie Lorek, p. Marii Szałasz, p. Tomaszowi Leśniakowi  a także  p. Bartłomiejowi Fedko za opiekę nad uczniami podczas  marszu.
Koordynatorami projektu w szkole są opiekunowie szkolnego koła PCK p. Małgorzata Surowiak , p. Barbara Witecka oraz p. Justyna Bawełkiewicz.

Galeria zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16