2015.11.21 III Gminne Dyktando o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec"

III GMINNE DYKTANDO O "ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY CHEŁMIEC"

              „Rzępolenie na chordofonie” i „Skrzętny stróż” to tytuły tegorocznych tekstów dla dzieci i dorosłych na III Gminnym Dyktandzie o „Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec”, które odbyło się 21 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Świniarsku. Autorką dyktand już po raz kolejny była pani dr Iwona Bińczycka – Kołacz, autorka powieści „Znak ostrzegawczy”, a honorowy patronat objęła Rada Języka Polskiego przy PAN.  Konkurs ten cieszył się ogromnym  zainteresowaniem w gronie „małych i dużych”. Do konkursu zgłosiło się blisko 90 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: dr Iwona Bińczycka – Kołacz – przewodnicząca, mgr Renata Burchel i dr Krystyna Sadecka.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria: klasy  IV – VI SP

Ewa Mrzygłód – I miejsce

Konrad Ogorzałek – II miejsce

Tomasz Brudziński – III miejsce

Kategoria: klasy I – III Gimnazjum

Laura Stepaniak – I miejsce

Aleksandra Szczepanek – II miejsce

Magdalena Wastag – III miejsce

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

Alicja Olszewska – I miejsce

Anna Cetnarowska – II miejsce

Klaudia Mordarska – III miejsce

W kategorii najpiękniej pod względem kaligraficznym napisanych prac zwyciężyli: Natalia Kojs, Aleksandra Sowa, Anna Górecka.

Celem organizatorów: Zespołu Szkół w Świniarsku i Szkoły Podstawowej w Rdziostowie  było zwrócenie uwagi na poprawność i piękno mowy ojczystej oraz zachęcenie do konstruktywnego spędzenia czasu wolnego.

Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Chełmiec pana Bernarda Stawiarskiego, Firmy Da Vinci Oprawa Obrazów, pana Józefa Pyzika Sklepy Centrum oraz Państwa Szkaradków właścicieli Firmy Betoniarnia impreza ta odbyła się na bardzo wysokim poziomie. Szybkie rozstrzygnięcie konkursu możliwe było dzięki sprawnej pracy polonistek, które bezinteresownie, w czasie wolnym podjęły się poprawiania dyktand uczestników. Na słowa uznania i podziękowania zasługują również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie, którzy zaangażowali się w organizację tego dyktanda.

Pobierz tekst dyktanda: III Gminne Dyktando SP,

Galeria zdjęć

IMG_2091.JPG
IMG_2100.JPG
IMG_2105.JPG
IMG_2107.JPG
IMG_2108.JPG
IMG_2110.JPG
IMG_2114.JPG
IMG_2121.JPG
IMG_2150.JPG
IMG_2170.JPG
IMG_2171.JPG
IMG_2175.JPG
IMG_2178.JPG
IMG_2180.JPG
IMG_2182.JPG
IMG_2183.JPG
IMG_2187.JPG
IMG_2189.JPG
IMG_2191.JPG
IMG_2201.JPG
IMG_2204.JPG
IMG_2206.JPG