2016.04.22 IV Gminny Dzień Języka Polskiego

Dnia 22 kwietnia 2016r. odbył się IV Gminny Dzień Języka Polskiego. Do konkursu przystąpiły 10-osobowe zespoły z gimnazjów naszej gminy: Chełmca, Chomranic, Librantowej, Świniarska oraz Trzetrzewiny. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno mowy ojczystej, propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży i poszerzanie
ich umiejętności polonistycznych. Konkurs składał się z dziesięciu konkurencji z zakresu literatury, nauki o języku, a także szeroko pojętej kultury.

Zwycięzcami IV Gminnego Dnia Języka Polskiego okazali się uczniowie z gimnazjum 
w Chełmca, II miejsce zajęła młodzież z Chomranic, zaś na III miejscu uplasowała się grupa
z Librantowej. Dziękujemy opiekunom poszczególnych grup gimnazjalnych
za przygotowanie uczniów do tego dnia. Pragniemy  również wyrazić słowa podziękowania panu Bernardowi Stawiarskiemu – Wójtowi Gminy Chełmiec za wspieranie takich inicjatyw związanych z językiem ojczystym. Podczas wręczania nagród i upominków był obecny
pan Mgr Mors-znany sądecki grafficiarz, a także pan Andrzej Tyrkiel Przewodniczący Komisji Oświaty Gminy Chełmiec. W tym roku bowiem wykorzystaliśmy zdjęcia z jego projektu „Lekcja 2” poprawnej polszczyzny.  Organizatorami Dnia Języka Polskiego byli nauczyciele Zespołu Szkół w Świniarsku: mgr Jolanta Łojek, mgr Joanna Kędroń, mgr Beata Górowska, mgr Joanna Lorek.

Galeria zdjęć

031.jpg
057.jpg
126.jpg
131.jpg
134.jpg
136.jpg
162.jpg
193.jpg
210.jpg
216.jpg
231.jpg
247.jpg
274.jpg
279.jpg
287.jpg
288.jpg
292.jpg