Notice: Undefined offset: 1 in /usr/src/cms/library/Telekom/Cms/Layout.php on line 261

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/src/cms/library/Telekom/Cms/Layout.php on line 261
2016.12.02 IV edycja Gminnego Dyktanda o 'Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec' - Szkoła Podstawowa w Świniarsku

2016.12.02 IV edycja Gminnego Dyktanda o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec"

"Huknąwszy sczerniałymi od pracy rękami, żwawo ruszył na wiernym wałachu w kierunku nieziszczonego marzenia o punktualnych mikołajkach."

 

2 grudnia 2016 r. odbyła się 4. edycja Gminnego Dyktanda o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Rdziostowie i Zespół Szkół w Świniarsku. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Łącznie zgłoszone zostały 92 osoby.

 

Autorką tekstów dyktand była pani dr Joanna Jaklińska - Ciągło, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: pani Joanna Jaklińska - Ciągło - przewodnicząca oraz pani Renata Burchel - dyrektor Zespołu Szkół w Gołkowicach.

Uroczystego otwarcia dokonał pan Artur Bochenek - wicewójt Gminy Chełmiec oraz pan Radosław Potoczek – dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu.

 

Tematem tegorocznych dyktand były zbliżające się mikołajki, na  które wszyscy czekamy z niecierpliwością.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 6 grudnia na stronie internetowej www.dyktando.chelmiec.pl, natomiast uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Świniarsku.

 

Dziękujemy uczniom nie tyle za wzięcie udziału w zmaganiach ortograficznych, ale za podjęcie tym samym swoistego zobowiązania wobec polszczyzny, wobec jej poprawności ortograficznej, za chęć podjęcia refleksji nad naszym językiem.

Galeria zdjęć

DSC01622.JPG
DSC01628.JPG
DSC01659.JPG
DSC01676.JPG
DSC01717.JPG
DSCN3615.jpg
DSCN3623.JPG