Notice: Undefined offset: 1 in /usr/src/cms/library/Telekom/Cms/Layout.php on line 261

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/src/cms/library/Telekom/Cms/Layout.php on line 261
2017.05.29 V Gminny Dzień Języka Polskiego - Szkoła Podstawowa w Świniarsku

2017.05.29 V Gminny Dzień Języka Polskiego

Dnia 29 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Świniarsku odbył się Jubileuszowy V Gminny Dzień Języka Polskiego. Wzięły w nim udział 10- osobowe zespoły, przedstawiciele młodzieży gimnazjalnej z: Biczyc Dolnych, Chełmca, Chomranic, Librantowej, Paszyna, Świniarska. Swoją obecnością zaszczycili nas v-ce wójt Gminy Chełmiec pan Artur Bochenek, pan Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Komisji Oświaty i pan Radosław Potoczek dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji. Zgromadzony gości przywiali organizatorzy konkursu - nauczyciele języka polskiego pani Jolanta Łojek, pani Joanna Kędroń i pani Beata Górowska oraz dyrektor ZS w Świniarsku pan Paweł Łabuda.

Tego dnia nauczyciele poloniści ze szkoły w Świniarsku postanowili zaprosić młodzież na dość osobliwe spotkanie z językiem polskim. Ta nietypowa lekcja języka ojczystego była nie tylko kierowana do uczniów, ale przede wszystkim przez nich współtworzona.  Poprzez przygotowane konkursy oraz zabawy językowe nauczyciele pragnęli zwrócić uwagę na piękno mowy ojczystej, dzięki której na co dzień możemy wyrażać siebie, swoje emocje oraz uczucia. Szkoła w Świniarsku jest organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas edukacji wczesnoszkolnej, a także Gminnego Dyktanda o „Złote pióro Wójta Gminy Chełmiec”. Podczas V Gminnego Dnia Języka Polskiego młodzież wzięła udział w dziesięciu konkurencjach z zakresu literatury, nauki o języku, a także szeroko pojętej kultury. Tegoroczne gry językowe nosiły tytuły:

 • Zmagania z ortografią
 • Wielcy, znani, lubiani
 • Oczami poety
 • Poezjowanie
 • Telemaniak
 • Gramatyczny zawrót głowy
 • Kalambury
 • Poezjowanie
 • I kto to mówi?
 • Szalone litery
 • Urodziny

Prace uczniów oceniła  Komisja Konkursowa w składzie: p. Iwona Szlag, p. Beata Smoroń, p. Maria Mika, p. Anna Smoleń.

Zwycięzcami V Gminnego Dnia Języka Polskiego okazali się uczniowie
z Gimnazjum w Świniarsku, II miejsce zajęła młodzież gimnazjalna z Chomranic,
zaś na III miejscu uplasowała się grupa z Chełmca.

Wszystkim uczestnikom oraz ich Opiekunom serdecznie dziękujemy za aktywny udział i dobrą zabawę. Pragniemy również wyrazić słowa podziękowania panu Bernardowi Stawiarskiemu – Wójtowi Gminy Chełmiec za wspieranie takich inicjatyw i ufundowanie nagród dla uczestników. 

Galeria zdjęć

DSC04491.jpg
DSC04498.jpg
DSC04508.jpg
DSC04519.jpg
DSC04520.jpg
DSC04531.jpg
DSC04540.jpg
DSC04549.jpg
DSC04556.jpg
DSC04560.jpg
DSC04563.jpg
DSC04568.jpg
DSC04572.jpg
DSC04580.jpg
DSC04592.jpg
DSC04597.jpg
DSC04600.jpg
DSC04603.jpg
DSC04606.jpg
DSC04607.jpg
DSC04611.jpg