2024.05.08 Wycieczka klasy 3a do Krakowa

W dniu 8 maja klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Krakowa, którą mogli opłacić dzięki występowi kolędniczemu w remizie OSP w Podrzeczu.

Rozpoczęli od spektaklu teatralnego „Pipi”w Teatrze Ludowym w Krakowie. Główna bohaterka nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. W szkole nie pojawia się prawie wcale, a być posłusznym i grzecznym? To przecież okropne słowa! I cóż one właściwie znaczą? Poznaliśmy najsilniejszą dziewczynkę świata, z torbą pełną złotych monet, z rudymi warkoczykami i tysiącem piegów. Jej przyjaciół, konia, z którym mieszka w willi Śmiesznotce, małpkę Pana Nilsona i wszystkie niestworzone historie, które opowiada. Kultowa postać dzieci, młodzieży i dorosłych w roztańczonym i rozśpiewanym spektaklu dla widzów od lat 3 do 103.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodyczy Ciu-Ciu. Najmniejszej na Świecie Fabryce Cukierków. Łakocie są tutaj produkowane ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIIIw. – wiecznych małych manufaktur. Fabryczka jest drugą w Polsce obok gdańskiej manufaktury. Dzieci uczestniczyły w pokazie, podczas którego mogły obejrzeć od początku do końca, jak tworzone są cukierki i lizaki, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec spróbować ciepłego jeszcze cukierka. Następnie własnoręcznie wykonały lizaka i cukiereczki.

Na koniec lody, zakup upominków i spacer po rynku. Wycieczka była wspaniała, pogoda piękna a humory na medal. Dziękujemy jeszcze raz naszym sponsorom za wspaniałą przygodę.

Opiekę na dziećmi pełniły:  pani Edyta Szczygieł i pani Magdalena Bulzak

 

Galeria zdjęć

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
IMG_8553.jpg
IMG_8554.jpg
IMG_8560.jpg
IMG_8562.jpg
IMG_8564.jpg
IMG_8567.jpg
IMG_8568.jpg
IMG_8570.jpg
IMG_8573.jpg
IMG_8575.jpg
IMG_8578.jpg
IMG_8581.jpg
IMG_8583.jpg
IMG_8585.jpg
IMG_8586.jpg
IMG_8587.jpg
IMG_8588.jpg
IMG_8591.jpg
IMG_8592.jpg