04.06.2024 Uczniowie naszej szkoły u grobu swojego Patrona.

W roku 2024 mija 40 rocznica męczeńskiej śmierci Patrona Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku. Aby uczcić rocznicę tego wydarzenia, w dniach 3-4 czerwca została zorganizowana dwudniowa wycieczka do Warszawy. Przedstawiciele społeczności szkolnej, dwoma autokarami, udali się na wyprawę turystyczną, aby poznać najważniejsze miejsca  naszej stolicy. W pierwszym dniu zwiedzili miejsca ważne dla każdego Polaka, przy Krakowskim Przedmieściu – Pałac Prezydencki, Kościół św. Krzyża, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela, Barbakan oraz położone w innym miejscu miasta: Belweder i Łazienki Królewskie. Mieliśmy także okazję zwiedzić stadion narodowy. W tym dniu również uczestnicy wycieczki uczestniczyli we Mszy św. w Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Jest to Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bowiem tam ten kapłan pracował i tam został pochowany, po swojej męczeńskiej śmierci. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń udaliśmy się do hotelu, gdzie po smacznej obiadokolacji, mogliśmy się zrelaksować. Drugi dzień zaczął się pysznym śniadaniem.  Po nim pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy nie tylko poznawać zawartość tej instytucji, ale również rozwijać swoje pasje naukowe. Z czasów teraźniejszych przenieśliśmy się do XVIII wieku, za przyczyną ostatniego punktu programu, jakim był Zamek Królewski. Podziwialiśmy eksponaty tam umieszczone a związane z ostatnim królem Polski – Stanisławem Augustem Poniatowskim. Mogliśmy zobaczyć na żywo, znane nam z podręczników szkolnych wielkie dzieła Jana Matejki i Bernardo Bellotto znanego jako Canaletto. Następnie po kilkugodzinnej podróży wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.

Opiekunami na wycieczce byli: p. B. Górowska, p. R. Sałamacha, p. B. Witecka, p. B. Fedko, ks. Ł. Koznecki i p. S. Mosurek

Galeria zdjęć

01a.JPG
01b.jpeg
01c.jpg
01d.jpg
02.jpeg
03.jpeg
05.JPG
06.jpg
09.jpg
10.jpeg
12.jpg
13.jpeg
15.JPG
16.JPG
16a.jpg
17.JPG
18.JPG
19.jpg
20.jpeg
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36a.JPG
37.jpg
38.jpg
39.jpeg
40.jpeg
41.jpg
41a.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg
46.jpg
47.jpg