2022.10.28 Prelekcja "Miejsca pamięci narodowej"

W związku ze zbliżającym się świętem poświęconym pamięci zmarłych 28 października uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w prelekcji. Podczas, której zapoznali się z przykładami miejsc pamięci narodowej na terenie gminy Chełmiec.  Pan Dyrektor szkoły mrg Paweł Łabuda podkreślił, że zadaniem naszego pokolenia jest ocalić od zapomnienia tę część zbiorowego dziedzictwa. Miejsca pamięci narodowej są świadkami wielkiej historii, symbolem heroicznej walki, cierpienia w imię wartości, dzięki którym z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy Polakami. Nasze cmentarze przypominają tamte wydarzenia, losy wielu istnień ludzkich.

Zgodnie z polską tradycją odwiedzania grobów i cmentarzy przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowi starszych klas oddali hołd poległym i pomordowanym w naszej, miejscowości. Dla uczniów była to, jak co roku ciekawa lekcja historii i tradycji, która pozwoli im zachować pamięć o tym, co ważne i nigdy nie powinno być zapomniane.

Galeria zdjęć

IMG_7159.jpg
IMG_7161.jpg
IMG_7163.jpg
IMG_7165.jpg
IMG_7166.jpg
IMG_7167.jpg