2022.11.30 Andrzejki w naszej świetlicy

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Tak właśnie było też w naszej świetlicy. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj to przede wszystkim urozmaicenie i rozrywka. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały i wysłuchały prezentacji związanej z wieczorem andrzejkowym oraz zapomnianym świętem o którym warto było wspomnieć- Katarzynkach. Dzięki przygotowanym wróżbom i zabawom uczniowie mogli poczuć magię tego wydarzenia.

                                                                                                                                             Organizator: mgr Alicja Zbozień

Galeria zdjęć

image3 (Copy).jpeg
image5 (Copy).jpeg
image6 (Copy).jpeg
image7 (Copy).jpeg
image8 (Copy).jpeg
image9 (Copy).jpeg
image10 (Copy).jpeg
image11 (Copy).jpeg
image12 (Copy).jpeg
image13 (Copy).jpeg