2023.01.13 Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego, starannego ręcznego pisania. Bazuje na różnego rodzaju stylach pism, których na przestrzeni wieków pojawiło się bardzo wiele. W kulturze europejskiej istnieje kilka głównych nurtów tej sztuki. Każdy kraj ma określony krój pisma, którego najmłodsi uczą się z elementarza. Mali Polacy jako jedyni piszą proste litery, w innych krajach dzieci uczą się pisać literami pochylonymi - jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Kaligrafia była w Polsce do lat 60. XX wieku przedmiotem nauczania wczesnoszkolnego, mającym na celu doskonalenie pisma ręcznego, a przy okazji kształtowanie charakteru i cierpliwości.

Poświęcone sztuce kaligrafii konkursy mają w naszej szkole długą tradycję. Od roku 2009 cyklicznie co roku uczniowie klas I-III uczestniczą w tym konkursie. Dnia 13 stycznia 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs Mistrz Kaligrafii 2023. Konkurs rozpoczął dyrektor szkoły Paweł Łabuda, gratulując dzieciom umiejętności pięknego pisania, życząc powodzenia podczas pracy.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. Konkursy eliminacyjne przeprowadzono na poziomie poszczególnych klas. Zadaniem uczestników było przepisanie tekstu drukowanego, nie tylko pięknie ale i bezbłędnie. Podczas oceny komisja uwzględni właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu popisali się pięknym, wzorcowym pismem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na zabawie karnawałowej 24.01.2023r

Organizatorzy:

Elżbieta Konstanty

Edyta Szczygieł

Galeria zdjęć

IMG_7358.jpg
IMG_7359.jpg
IMG_7361.jpg
IMG_7362.jpg
IMG_7363.jpg
IMG_7365.jpg
IMG_7366.jpg
IMG_7367.jpg
IMG_7368.jpg
IMG_7369.jpg
IMG_7370.jpg
IMG_7371.jpg
IMG_7372.jpg