2023.01.18 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. W naszej świetlicy również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt. „Portret przyjaźni”.  Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi oraz samodzielnie narysowały misia krok po kroku. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ.

                                                                                                                                  Organizator

                                                                                                                      mgr Alicja Zbozień

Galeria zdjęć

image0 (Copy).jpg
image1 (Copy).jpg
image2 (Copy).jpg
image3 (Copy).jpg
image4 (Copy).jpg
image5 (Copy).jpg
image6 (Copy).jpg
image7 (Copy).jpg
image8 (Copy).jpg
image9 (Copy).jpg