2023.03.13 Świetliczaki na tropie kolorów świata

W kraju kwitnącej wiśni- Japonia.

Miniony tydzień postanowiliśmy poświęcić  na poznanie zwyczajów, strojów, kultury i ciekawostek związanych z odległą Japonią. Uczniowie dowiedzieli się na przykład dlaczego nazywany jest ,,Krajem kwitnącej wiśni’’, poznali sporty narodowe, święta, charakterystyczne jedzenie oraz jak funkcjonują japońskie szkoły. Dzieci różnymi technikami wykonały prace plastyczne obrazujące drzewka kwitnącej wiśni, zmierzyły się z japońską kaligrafią, w Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn wykonały drobne upominki z gipsu, które schowały w pudełeczkach wykonanych techniką origami. Chętni uczniowie stworzyli również kolorowe, wiosenne tulipany, a także zielone, skaczące żabki orgiami, które wzięły udział w wyścigu. Uczniowie próbowali swoich sił w nauczeniu się jedzenia pałeczkami. Sięgnęliśmy też z ochotą do filmów opowiadających o Japonii oraz bajek Anime. Na zakończenie tygodnia wszyscy z wielką chęcią obejrzeli Teatrzyk Kamishibai by następnie wykonać własną wersję kart do teatrzyku. Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym ten daleki geograficznie kraj stał się nieco bliższy i bardziej znajomy. Jak zawsze przy tego typu zajęciach doszliśmy do wspólnego wniosku, że świat, w którym żyjemy jest niezwykły i warto go poznawać przy każdej okazji i na różne sposoby.

                                                                                                                   Organizatorzy

                                                                                                                       mgr Alicja Zbozień

                                                                                                                       mgr Ilona Dudczak

Galeria zdjęć

image1 (Copy).jpg
image3 (Copy).jpg
image4 (Copy).jpg
image6 (Copy).jpg
image7 (Copy).jpg
IMG_7658 (Copy).jpg
IMG_7662 (Copy).jpg
IMG_7665 (Copy).jpg
IMG_7666 (Copy).jpg
IMG_7667 (Copy).jpg
IMG_7670 (Copy).jpg
IMG_7671 (Copy).jpg
IMG_7676 (Copy).jpg
IMG_7677 (Copy).jpg
IMG_7685 (Copy).jpg
IMG_7687 (Copy).jpg
IMG_7692 (Copy).jpg
IMG_7696 (Copy).jpg
IMG_7705 (Copy).jpg
IMG_7711 (Copy).jpg
IMG_7714 (Copy).jpg
IMG_7715 (Copy).jpg
IMG_7718 (Copy).jpg
IMG_7723 (Copy).jpg