2023.03.28 Wielobój sportowo - historyczny w hołdzie „Bohaterom polskiej wolności”

28 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Librantowej, odbyła się szósta  edycja Gminnego wieloboju sportowo-historycznego „Bohaterom polskiej wolności”. Zawody rozgrywane były w drużynach dwuosobowych mieszanych. Uczestnicy rywalizowali na sprawnościowo- szybkościowym torze przeszkód, rozwiązywali test wiedzy historycznej, oraz musieli wykazać się, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnią konkurencją były zawody strzeleckie rozgrywane na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu. Uczniowie strzelali z wiatrówki oraz karabinka typu „kbks”.  Wśród szkolnych drużyn z terenu naszej gminy, trzecie miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, w składzie: Nadia Świerk z klasy VIII b i Jakub Mosurek z klasy VIII a. Do  turnieju uczniów przygotowali pan Bartłomiej Fedko i pan Stanisław Mosurek. 

Galeria zdjęć

JRXT9153 (Copy).jpg
LIFA5699 (Copy).jpg
MCVZ0490 (Copy).jpg
NBES7553 (Copy).jpg
PCOY4463 (Copy).jpg
PMJD3145 (Copy).jpg
SYDN5780 (Copy).jpg
UCLY1031 (Copy).jpg