2023.05.22 Świetliczaki na tropie kolorów świata – Australia i Oceania

W ostatnim tygodniu świetliczaki z naszej szkoły powróciły do Australii i zrealizowały kolejne tematy projektu. Przez cały tydzień dzieci poznawały ciekawostki związane z tym kontynentem, np. czym są australijskie endemity, dlaczego w herbie Australii są kangur i emu. Uczniowie zobaczyli wiele pięknych i ciekawych australijskich miejsc takich jak Uluru, Góra Kościuszki, Opera w Sydney, Wielka Rafa Koralowa. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych zarówno indywidualnie jak i w grupie. Z klocków dostępnych w świetlicy chłopcy ułożyli zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu- psa dingo, dziobaka oraz tarantulę. Wszystkie dzieci brały udział w zajęciach z dużym zaangażowaniem i są bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Wykonane prace plastyczne zdobią gazetkę w świetlicy.

Zajęcia przeprowadziły: mgr Ilona Dudczak, mgr Alicja Zbozień

Galeria zdjęć

20230519_092007 (Copy).jpg
20230519_092246 (Copy).jpg
image0 (Copy).jpeg
image1 (Copy).jpeg
image2 (Copy).jpeg
image3 (Copy).jpeg
image4 (Copy).jpeg
image5 (Copy).jpeg
image6 (Copy).jpeg
image7 (Copy).jpeg
image8 (Copy).jpeg
image9 (Copy).jpeg
image10 (Copy).jpeg
image11 (Copy).jpeg
image12 (Copy).jpeg
image13 (Copy).jpeg
image14 (Copy).jpeg
image15 (Copy).jpeg
image16 (Copy).jpeg