W tym trudnym dla nas wszystkich okresie zdalnego nauczania polecam lektury online
Jak na pewno wiecie, na stronach lektury.gov.pl oraz wolnelektury.pl możecie znaleźć różne książki, w tym część lektur szkolnych?
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych w całej szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. nauczyciel bibliotekarz pracuje w trybie stacjonarnym. Z nauczycielem bibliotekarzem można kontaktować się drogą elektroniczną za pośrednictwem panelu wiadomości w dzienniku elektronicznym w godzinach otwarcia biblioteki.
Drodzy Uczniowie!
Biblioteka szkolna nie zapomina o czytelnikach i zamieszcza trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.
Biblioteka szkolna
Na czas nauki zdalnej z biblioteką szkolną można kontaktować się pod adresem mailowym irenaciezobka@gmail.com z panią Ireną Ciężobka , która udzieli wsparcia edukacyjnego uczniom, nauczycielom i rodzicom, podpowie gdzie można znaleźć darmowe ebooki i audiobooki do pobrania i do czytania dla dużego i małego.
/files/files/Biblioteka%20szkolna-1.doc
Drodzy Uczniowie!
Biblioteka szkolna nie zapomina o czytelnikach i zamieszcza trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.
Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:
https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,
https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,
https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów,
Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie https://czasdzieci.pl/slask/.
Harmonogram zwrotu i wypożyczenia podręczników szkolnych
Zabawy w kodowanie bez komputera (w domu i w plenerze)
Biblioteka szkolna poleca książkę "Masz tę moc!".
Jak dobrze znasz lektury szkolne?
Drodzy czytelnicy!
Biblioteka szkolna zachęca Was do sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości treści lektur szkolnych. Pamiętajcie, że lektury online są dostępne na stronie internetowej https://lektury.gov.pl/
Jeżeli już przeczytacie lekturę możecie sprawdzić ile zapamiętaliście rozwiązując test lub quiz. Jest to również dobry sposób na przypomnienie sobie treści książek przeczytanych już dawniej.
Zachęcam do nauki przez zabawę i polecam strony internetowe z testami sprawdzającymi wiedzę z lektur szkolnych:
http://testwiedzy.pl/ucat_view/57/lektury-szkolne.html
https://czasdzieci.pl/quizy/k,11-literatura.html
https://samequizy.pl/tag/lektury/
https://www.kochamquizy.pl/lektury
Pozdrawiam wszystkich czytelników
mgr Irena Ciężobka
Czytać każdy może i powinien
Dlaczego codzienne czytanie jest ważne?
Co daje czytanie?
Bardziej leniwym polecam bajki do słuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=84iy6ERFvg4
https://www.youtube.com/watch?v=cs706BU_7wU
https://www.youtube.com/watch?v=FB_lxBHUPIk
Biblioteka proponuje: Połącz zabawę plastyczną z lekturą.
Dłoń do rysowania - koleżki na dłoni.
Bardzo ciekawy sposób na rysowanie dla dzieci. Dzięki odpowiednio ułożonej dłoni można zrobić szablon, który dziecko odrysuje, potem doda kilka szczegółów, pokoloruje i stworzy najprawdziwszego zwierza. Dzięki tej metodzie nawet mniej zdolne plastycznie dzieci będą umiały narysować lisa, łabędzia czy lwa.
26 filmów z instrukcjami do rysowania znajdziemy:
https://youtu.be/Xt1DbkT85hA
Polecam też:
Bajki dla dzieci online - długością idealne na czytanie przed snem. Znajdziecie tutaj także bajki do oglądania: m.in. Wróbla Ćwirka, Świnkę Peppę czy Smerfy.
https://miastodzieci.pl/…/mis-bumbumek-czyli-o-tym-ze-nie-…/
Miłej zabawy dla dużych i małych
życzy Wasza bibliotekarka
mgr IrenaCiężobka
Kwiecień Miesiącem Książki dla Dzieci
Wielkanocne tradycje, które przetrwały do naszych czasów. Znasz je wszystkie?
Drodzy Czytelnicy Biblioteki Szkolnej
W tym tak trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii będę Was informować o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy mogą wziąć udział zdalnie. Serdecznie zachęcam do korzystania z tych propozycji.
Na początek przedstawiam dostęp do darmowych książek w internecie, czyli wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków:
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
Pozdrawiam wszystkich czytelników
mgr Irena Ciężobka